fbpx

FAQ – často kladené otázky

Všechny aktuální nabídky najdete v sekci Nabídky práce, kde si můžete nabídky vyfiltrovat dle různých kritérií, jako je místo, směnnost, obor apod. Další možností je hledat dle místa na mapě, a to v sekci Nabídky dle mapy. Pro vyhledávání nabídek práce dle mapy, je nutno povolit prohlížeči určování polohy. Naše mapa Vám následně ukáže nejbližší nabídky práce. Pokud jste nenašli nabídku, která Vás zaujala, zkuste rozšířit filtry, je pravděpodobné, že pak se Vám zobrazí další pro Vás zajímavé nabídky.

Ano. Pokud jste registrovaný v naší databázi, můžeme vás průběžně oslovovat s vhodnými pracovními nabídkami. Šance získat práci je však vždy vyšší, pokud se aktivně přihlásíte na konkrétní pracovní nabídku. Kandidáty z naší databáze totiž oslovujeme postupně, a pokud nám sami projevíte zájem o konkrétní pozici, můžete tak předběhnout kandidáty, které bychom dle databáze oslovili před Vámi.

Zájemce o práci, kteří jsou evidováni v naší interní databázi, průběžně aktivně oslovujeme s nabídkami práce. V databázi samozřejmě zůstáváte také po té, co už jste u nás pracovali. V tomto případě je výhodou, že už víme, o jakou práci máte zájem, jakou práci zvládáte apod. Po vyplnění registrace je vždy vhodné reagovat i na konkrétní pracovní nabídku, která Vás zaujala. Kandidáty z naší databáze totiž oslovujeme postupně, a pokud nám sami projevíte zájem o konkrétní pozici, můžete tak předběhnout kandidáty, které bychom dle databáze oslovili před Vámi.

Velkou výhodou hledání zaměstnání přes personální agenturu je možnost absolvování jednoho pohovoru a následná nabídka více pracovních uplatnění. Personální společnost totiž spolupracuje s velkým množstvím firem, a po pohovoru vyhodnotí Vaše schopnosti a předpoklady, na jejichž základě Vám může nabídnout více možností uplatnění.
Stejně tak, pokud je ukončen Váš pracovní poměr u jednoho zaměstnavatele (a není to Vaším porušením pracovních povinností), může Vám agentura obratem nabídnout nové pracovní místo, a to bez Vašeho dalšího aktivního hledání, bez dalších pohovorů apod.

Pokud pracujete pod dobrou agenturou, která dodržuje české zákony, tak rozhodně ne. Dle českých zákonů musí mít agenturní zaměstnanec stejné mzdové podmínky, jako zaměstnanec kmenový. Nejedná se pouze o mzdu, ale také o příplatky dle zákoníku práce nebo vnitřních předpisů zaměstnavatele, nebo např. o příspěvek na dopravu, mimořádné odměny, 13. platy, příspěvek na stravu apod.