fbpx

|COMAC ZA OPONOU | #4 Martina Kvitová – Ředitelka pobočky v Ostravě

 

Martina nastartovala svou úspěšnou manažerskou cestu v korporátu O2 v roce 1999. Zde se dostala od klasického „navolávače“ až po regionálního manažera prodeje (Regionální manažer prodeje Medium Corporate Sales Business Segment).

Pak následovala kariéra ředitele zákaznického centra v IT firmě, u největší české pojišťovny pak figurovala jako manažer nově vznikajícího call centra.

Posléze dostala nabídku, která se neodmítá. Stala jsem se členkou vedení společnosti NetDirect a vedla tým programátorů a obchodníků. A nakonec, v srpnu 2020, přijala nabídku stát se ředitelkou pobočky Comac Jobs v Ostravě, která má u svých klientů přes 360 přidělených zaměstnanců.

Teď už ale rozhovor přímo se šéfkou naší největší pobočky.

1. Proč jste se rozhodli pracovat právě v Comacu?

Jak to správně podat :). Úplně na začátku bylo mé rozhodnutí změnit svou dosavadní profesi Head of Development and Maintenance a vrátit se zpět k profesi blíže lidským zdrojům. Své udělala i vteřinová reakce recruitera Comacu při vyplnění žádosti uchazeče o zaměstnání, kdy jsem po odeslání vyplněného dotazníku nestihla ani dopít kafe. Tímto zdravím Karolínku 🙂

Také mne mimo jiné zaujal dynamický rozvoj společnosti, její role na regionálním trhu práce a také možnost se rozvíjet spolu se společností.

2. Co byla zatím vaše největší výzva?

Znovunastartování ostravské pobočky. Takové to „Fénixovo povstání z popela“ – čili posílení o nové konzultanty, kompletní nastavení procesů a hlavně ukázat klientům novou tvář Comac Jobs jako společnosti.

Martina Kvitová |Citace

3. Jaký je váš dosavadní největší úspěch?

Stále mne má práce baví a těší mne sledovat, jak ostravská pobočka neustále roste, nejen objemově, ale i profesně. Prostě sledovat každý jeden den, když přijdu do kanceláře a vidím celý náš ostravský tým, každé ráno, kdy máme společné snídaně, každé úterní ráno, kdy máme porady. Myslím si, že jsem postavila kvalitní tým lidí, kteří na to mají!

4. Jak by vypadalo vaše znovupředstavení vašim podřízeným?

Tady bych mohla zmínit, jak to vlastně bylo na začátku..při čekání na vstupní pohovor jsem trávila pár chvil v kanceláři konzultantů. Slovo dalo slovo a my jsme začali konverzovat o našich mazlíčcích. Děvčata konstatovala, že jsou samý „pejsek“, já na to reagovala : „jéje, tak to já jsem kočka“…načež si umíte představit jejich reakce…a tohleto mi zůstalo dodnes.

A mé znovupředstavení? Nepamatuji si jména, zato čísla velmi dobře . Dále asi že jsem partnerská, přátelská a velmi vstřícná, ale jen do té doby, dokud mne nezklamete. A čím? To byste měli vědět hlavně vy, jste samostatně smýšlející lidé se znalostí své profese a náplně práce.

5. Co je vaše PROČ? Zejména PROČ děláte to, co děláte. Vyšší motivace.

Těší mne pracovat s lidmi, které v týmu mám. Baví mě chodit do práce a spolupracovat s nimi, motivovat je a být jim oporou. Zároveň vytvářet vize, strategie, potkávat se s obchodním ředitelem, marketingovým ředitelem, výkonným ředitelem…Jsou to všichni skvělí lidé, kteří vědí, co dělají. Dělím se se svými návrhy s ředitelem firmy a vždy z toho vypadne něco, co firmu posune dál. Něco, co má hodnotu. Cokoliv sděluji, tak mí partneři při této komunikaci přemýšlí a nikdy nemám pocit, že něco „sděluji do větru“ – vždy to padne na úrodnou půdu.

6. Jakou filosofii využíváte?

Kousek po kousku. Čili Kaizen filozofii, která mi je blízká již od mých manažérských začátcích.
Jak sama rada říkám: „Malými krůčky vytrvale k vysokým cílům.“

7. Jaké výzvy vás čekají v nejbližší době?

Jednoznačně start naší pobočky v Opavě.
Dále pak naplnit motto Comacu být blíže našim stávajícím ale taky potenciálním klientům.