fbpx

|COMAC ZA OPONOU| Daniel Urban – obchodní ředitel Comac Jobs

Manager vs leader. Otázka, která je v současnosti často opěvovaná.

„Jsem někde uprostřed. Obchodník musí být v ideálním případě spojením obou dvou rolí.“ odpovídá s nadhledem Dan Urban na otázku, jestli se spíš vidí jako manager nebo leader.

Dan je člověk, který si prošel byznysem s realitním trhem, pak nastoupil na vlak pracovních agentur – a to poctivě od píky, na pozici personálního konzultanta. Zde se však dlouho neohřál, jelikož v něm společnost, ve které kdysi pracoval, viděla obchodní potenciál a cit skórovat, nabídla mu obchodní pozici. Přijal ji. V průběhu dvou let přidal ke své zodpovědnosti za obchod v rámci firmy také vedení dvou poboček v Moravskoslezském kraji. Po osmi letech se ale s ohledem na možnost dalšího osobního a profesního rozvoje rozhodl opustit konkurenční společnost a nastoupil k nám.

Teď je to více než rok, co Dan vyměnil dres. V době, kdy nastupoval, se naplno rozjela korona krize, firma se musela zakonzervovat, aby byla schopna přežít. Přišla o 90 % všech přidělených zaměstnanců, a nikdo v té době nevěděl, jak to bude dál.

Naštěstí, vedení firmy (v tomhle případě majitelé David Luštěk a Martin Hladný) se v tomto ohledu zachovalo „lidsky“ – Dana si nechala jako člověka, kterému věřila, že donese nový byznys a opět vrátí firmu na výsluní.

„Upřímně, bál jsem se a vedení bych to ani nevyčítal. Byla, a pořád je šílená doba, kdy člověk neví, co se děje. Firma v tomhle případě musí myslet na přežití, a to je normální. Jsem rád, že už jsme někde jinde a snažíme se obchod posunout opět dopředu. Myslím si, že se nám daří. 18 nových smluv v průběhu korona krize, a 12 od nového roku je toho důkazem,“ dodává s úsměvem Dan Urban.

Teď si už ale užijte rozhovor s Danielem Urbanem, ředitelem salesu v Comac Jobs.

1. Jak dlouho pracujete v COMACu a proč jste se rozhodli pracovat právě tady

Ve společnosti Comac Jobs s.r.o. pracuji od ledna loňského roku. S jejími majiteli  jsem se dlouhou dobu potkával na některých společných zakázkách, kdy už v té době jsme se vzájemně shodli na férovém přístupu a způsobu práce, jenž jsme našim klientům poskytovali. Líbila se mi celkově jejich filosofie, ale hlavně to, že dělali svou práci poctivě. Toho jsem si vždy cenil, a cenit vždy budu. Z mého pohledu je toto hlavní klíč k úspěchu.

2. Co byla zatím vaše největší výzva v rámci práce v Comac Jobs?

Má největší výzva v rámci práce pro Comac jobs s.r.o. byl asi přechod z velké nadnárodní společnosti do stejně velké, avšak rodinné firmy, kde se spousta věcí děje v rovině korporátní společnosti, ale stále v rodinném duchu. Tato kombinace byla v konečném důsledku spojením dvou největších konkurenčních výhod, které nyní dál zúročuji ve svém obchodování.

Citace Dan Urban

3. Váš dosavadní největší úspěch v Comac Jobs?

Mým největším úspěchem, respektive našim největším společným úspěchem bylo s ohledem na situaci, spojenou s pandemií Covid 19, která nastala v loňském roce, sestavení téměř kompletně nového týmu konzultantů a Teamleaderů, kteří jsou aktuálně schopni velmi kvalitně naplňovat požadavky všech našich nových a stávajících klientů. Zjednodušeně, máme nyní opravdu silný tým lidí, kteří pro společnost dýchají, a kteří mají našim klientů co nabídnout.

4. Kdybyste se měl znovu představit vašim podřízeným – co byste o sobě řekli?

Majitelé Comac Jobs s.r.o. znali mne, a celkově můj přístup k práci. Toto byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem od vedení Comac jobs s.r.o. dostal pracovní nabídku, kterou jsem po cca 2 letech přijal. Tím pádem jsem se jim ani moc představovat nemusel. Kdybych se měl ale přece jen v kostce profesně představit, tak bych o sobě nejspíš řekl, že jsem obchodník tělem i duší, kterého baví jeho práce, obchod, a vše kolem něj. Vsázím na osobní, férový, a otevřený přístup. 

5. Co je vaše PROČ?

Tohle je celkem hlubší otázka. Abychom tady nebyli celý den, tak jen uvedu, a budu se nejspíš opakovat, že mám obecně rád práci s lidmi. Baví mne obchod, vyjednávání, ten zdravý stres, a celkově ten veškerý frmol okolo. Jakmile naplno zabere celý tým, vše do sebe zaklapne, a celý projekt se kvalitně rozjede, je to pro mne největší vnitřní uspokojení.

6. Manažer vs leader – jak se vidíte?

Toto je zajímavá otázka. Aby celý systém fungoval, byl života schopný, a generoval zisk, musí do sebe vše důkladně zapadat. Konzultanti, Teamleadeři a marketing musí být sehraní s obchodem a zase naopak. Všichni musí společně cítit, že jako celek dělají věc, která má smysl, a hlavně výsledky. Jen tak je možné se udržet na současném poli pracovních agentur a jít kupředu. Pokud toto vše šlape, navzájem si věříte, je ve finále jedno, jestli se pak řadíte do role Managera či Leadera. 

7. Využíváte při své práci určitou filozofii práce? (příklad Kaizen)

Svou práci dělám srdcem. Myslím si, že toto je ta nejlepší filozofie, která je při mé práci potřeba, a která se mi v praxi již nesčetněkrát osvědčila.

8. A jaké výzvy vás čekají v nejbližší době? 2-4 měsíce

Mou největší výzvou v rámci Comac Jobs s.r.o. bude intenzivní práce na rozvoji obchodních aktivit mimo náš region, kde se současně, co do počtu dočasně přidělených zaměstnanců řadíme mezi lídry. V průběhu nadcházejících let bych chtěl dostat naší společnost do první trojky v žebříčku personálních agentur na českém pracovním trhu.