fbpx

Od dinosaurů až k profíkům na socky.
To je nový COMAC

Doba, kdy se společnosti nechtěli ukazovat moc veřejně a neukazovat pracovní prostředí nebo zkušenosti, jsou dávno pryč. Díky novému stylu vedení jsme se posunuli vpřed a už teď víme, že je dobré ukazovat co děláme, že Comac Jobs je hlavně o lidech a že jsme společnost, která se nebojí otevřít.

Díky tomu jsme začali komunikovat na sociálních sítích. Facebook je pro nás primárně určený pro nabídky práce, tam se nic nemění. Sjednotil se jedině vizuál všech poboček. Na čem ale pracujeme a víme, že to má dlouhodobý význam i jako podpora B2B nebo pro employer branding, je pravidelná komunikace na Instagramu a LinkedIn. Obě sítě fungují jako naše výkladná skříň a komunikace na nich je velmi specifická.

CJ_socky

Instagram je pro nás „lifestyle“ věc, prezentujeme tam náš život na pobočkách, ukazujeme tam lidi, atmosféru, prostě běžný život poboček jako takový. Je to hodně o lidech, hodně o detailech. Lidí to zajímá a my jim to ukazujeme. Máme štěstí, že naši zaměstnanci jsou tomu naklonění a chtějí to dělat. Za to jim patří obrovské díky.

„Byť na sociálných sieťach v dnešnej dobe je veľmi dôležité. Ich význam pre firmy rastie každým rokom a som rád, že sa nebojíme do toho investovať. Personálné agentúry nie sú v tomto ešte úplne usadené – ak nerátáme obrovské korporátné agentúry. A to je pre nás priestor, ako sa presadiť medzi konkurenciou. Zahájili sme školenia, velký význam má interná komunikácia, ktorá sa tu rozbehla a funguje skvelo. Bez spolupráce ľudí vo firme by sa len ťažko tvoril potrebný obsah. Comac je v tomto smere veľmi inovativný,“ míní Marek Lintner, nový marketingový specialista Comac Jobs, který převzal celou online marketingovou strategii.

LinkedIn využíváme spíše na podporu B2B segmentu. Prezentujeme zde (nebo budeme prezentovat) naše projekty, co děláme, pro koho a co děláme nebo procesní změny, které přispěli k urychlení některých činností (například kompletní nastavení procesních úkonů na každou možnou situaci). Ano, jde to. Máme za sebou první školení, chceme být vidět. To je i heslo naší hlavní marketingové strategie – BÝT VIDĚT. A hlavně – chceme být viděný. Neděláme tam nic světoborného, jenom ukazujeme náš svět a naše počiny, na které jsme hrdí.

A jak říká spisovatelka Elizabeth Gilbert:

„Netrapte se tím, jak být originální. Prostě buďte autentičtí.“

 

V Comacu si za tím jdeme. Naplno.