fbpx

V našem týmu je již pár měsíců, má bohaté zkušenosti s vedením a rozvojem obchodních týmů jak v ČR tak v zahraničí zejména v oblasti car-business, výroby a exportu. Své zkušenosti se nyní rozhodl uplatnit na poli agenturního zaměstnávání. Řeč je o Michalovi Ševčíkovi, řediteli pobočky SMB v Novém Jičíně.

S Michalem jsme udělali krátký rozhovor o tom, jak dlouho je v Comac Jobs, co je jeho motivaci, jak vnímá úspěch nebo jestli je se vnímá jako manažer nebo leader.

 1. Jak dlouho pracujete v COMACu a proč jste se rozhodli pracovat právě tady

V Comac Jobs pracuji od listopadu loňského roku. Spolupráci s Comac Jobs jsme vzájemně zahájili z toho nejlepšího důvodu, který lze pro vzájemnou dohodu přijmout. Chtěli jsme. Comac chce růst a přesně tohle je má parketa.

 1. Co byla zatím vaše největší výzva v rámci práce v Comac Jobs

Je to přetrvávající dynamika poptávek a situace na trhu práce. Tyto dva světy, které spolu úzce souvisí, mají mezi sebou „most“, kterým je Comac Jobs. Spojujeme poptávku s nabídkou prostřednictvím lidí. V tomto prostředí přichází výzvy jako na běžícím páse. Tolik prostoru, abych vypichoval konkrétní příběhy, asi nemáme.

 1. Váš dosavadní největší úspěch v Comac Jobs

Tohle není fráze. Ale úspěchem je tým, se kterým spolupracuji. Můžete vydělat miliony, můžete zobchodovat rekordní množství objednávek. Vše se ale v dnešním tempu ekonomiky stane rychle minulostí a nastane nová realita. Lidé v „mém“ týmu ale dávají naší práci potenciál, na kterém se dá stavět. Pracuji s lidmi, na které je spoleh. Tohle považuji za úspěch samotný, i když není úplně můj, na který se asi ptáte.

 1. Kdybyste se měl znovu představit vašim podřízeným – co byste o sobě řekli?

„Je mi skutečně ctí stát se členem skvělého Comac-týmu.“ Je to pro mě odměnou pracovat s lidmi, které skutečně rádi potkáváte. Vnitřní energie Comacu je skvělá. „Chutná mi“.

MŠ_rozhovor

 

 1. V čem vidíte smysl vaší práce?

Obchodní výsledky jsou naše skóre na hřišti businessu. O tom není pochybnost. Jsme obchodní společnost. Nevěřím v linearitu. Jednotlivé části přírody buďto rostou nebo degenerují. Nic mezi tím. Vše je tedy o vlastním rozhodnutí, zda chcete růst nebo zaniknout. Já si vybral. Rostu spolu s lidmi okolo mě. To mě baví a navíc děláme velmi prospěšnou činnost – dáváme lidem práci.

 1. Manažer vs leader – jak se vidíte?

Mým řemeslem je vedení lidí a obchod. Pro úspěšný výkon v těchto dvou disciplínách je třeba zbytečně se nevyhraňovat (můj názor). Bylo by to dle mého názoru sobecké buďto vůči kolegům nebo vůči firmě. Pracuji se všemi nástroji a dovednostmi, kterými vládnu. Život není černobílý, a tak přistupuji i k otázce managementu a leadershipu.

 1. Využíváte při své práci určitou filozofii práce? (příklad Kaizen)

  Ano. Filozofii zdravého rozumu

 2. A jaké výzvy vás čekají v nejbližší době?

  Rozšíření portfolia našich klientů, zdvojnásobení ročního obratu, rozšíření regionální působnosti. Jen to vyslovuji, vím, že samo se to nestane. Ale těším se na to!