fbpx
  1. Pokud se nechcete pouštět na tenký led a pracovat tzv. sám na sebe, ale přesto není pozice, která by Vás naplňovala, můžete si jí vymyslet. Pracujete v určitém oboru a rozumíte mu? Našel/našla jste prostor, který vyplňují kolegové, ale nikdo se problematice nevěnuje naplno, ale daná oblast by potřebovala více péče? Pokud si v tomto jste jistí, že právě Vy dané oblasti perfektně rozumíte, zkuste nadřízenému navrhnout novou pozici a přijďte s řešením, že právě Vy jste ten pravý pracovník. Pokud uvidíte možnost, nebojte se ji využít a buďte kreativní. Kdo neriskuje, nic nezíská.
  2. Zajímá Vás pozice, která není tak obvyklá, ale Vy víte, že existuje a moc rádi byste právě takovou práci vykonávali? Neleňte a vrhněte se do samostudia, přihlaste se na stáž v daném oboru, jako dobrovolník nebo jako brigádník. Zkuste zkrátka veškeré možnosti, které by Vás k dané pozici a oboru přiblížili a pak se směle můžete pustit do hledání právě takové práce.
Myslete na to, že dnešní doba nabízí nepřeberné množství možností a je jen na Vás, jak své zaměstnání pojmete a jakou práci, která Vás udělá spokojenými, si na najdete. Nebojte se riskovat, experimentovat a zkoušet. Ale pozor! Bez práce a píle to nepůjde!